Zamek w Bobolicach

Fotorelacje z podróży po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej
Regulamin forum
Wykorzystywanie, powielanie i kopiowanie treści autorskich - tekstów, zdjęć z Forum KBP - Karawanier bez zgody Autora i Administratora Forum, jest zabronione.
© 2012-2022 KBP Karawanier.

Proszę zamieszczać swoje relacje te karawaningowe i te innymi środkami transportu.
Z racji ograniczonej pojemności serwera, prosiłbym o wklejanie w relacje linków do zdjęć, a nie samych fotek.
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 2265
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Zamek w Bobolicach

Post autor: Irel »

Miały być zdjęcia z okolic Olsztyna, ale zbyt późno wyjechałem i miałem obawy czy przed zmrokiem zdążę rowerem wrócić do domu. Zatem, zamiast trasy 70 kilometrowej, musiałem się zadowolić trasą 40 kilometrową, czyli prawie połowę krótszą. Nie chcąc szanownych czytelników pozbawiać przyjemności obcowania z jurajskimi krajobrazami "zapodaję" kilka zrobionych dzisiaj zdjęć bobolickiego zamku, obok którego często przejeżdżam.

Zamek Bobolice
Obrazek

Ostaniec z krasową szczeliną czyli "Brama Laseckich", nazwany tak na cześć rodziny, która wyremontowała zamek

Obrazek

Zamek widziany z "Bramy Laseckich"

Obrazek

Inny widoczek zamku

Obrazek
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości
Awatar użytkownika
maik
Forumowicz
Posty: 592
Rejestracja: 25 mar 2014, 20:43
Imieniny: 0- 0- 0
Lokalizacja: Jaktorów

Re: Zamek w Bobolicach

Post autor: maik »

Fajny ten zameczek. Mógłbym zaryzykować i zamieszkać .
"Mazowsze jest piękne" - Adam
Awatar użytkownika
Agnieszka
Karawanier
Posty: 825
Rejestracja: 05 gru 2012, 08:16
Lokalizacja: Silesia

Re: Zamek w Bobolicach

Post autor: Agnieszka »

Jakiś książę ( włoch i koniecznie brunet) na białym kucyku, z portfelem rosyjskiego oligarchy i oczekuję na zaproszenie do zamku w Bobolicach.
Fajne fotki a i miejsce urocze. :ok:
Nie obchodzę urodzin.
Przestało mnie interesować "czy gefizyk ma buty"
Nie ma? to za 500+ niech sobie kupi. Mi nie dali. :P
Awatar użytkownika
Marek LU
Forumowicz
Posty: 1484
Rejestracja: 12 paź 2014, 00:37
Lokalizacja: Lublin

Re: Zamek w Bobolicach

Post autor: Marek LU »

Osiem lat temu organizowałem zlot w tamtych stronach, przyjechało ponad 30 motocykli, kurz był ogromny. Nocowaliśmy w gospodarstwach agroturystycznych. Czyżby to był ten zamek?
Obrazek

Obrazek
Moich wpisów proszę nie traktować poważnie, wywodzę się i jestem z najgorszego sortu Polaków

Obrazek
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 2265
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Re: Zamek w Bobolicach

Post autor: Irel »

Marek LU pisze:Osiem lat temu organizowałem zlot w tamtych stronach, przyjechało ponad 30 motocykli, kurz był ogromny. Nocowaliśmy w gospodarstwach agroturystycznych. Czyżby to był ten zamek?
Tak, to jest własnie ten zamek, a właściwie teraz już "kombinat zamkowy". Na miejscu gdzie stoją zaparkowane motocykle, wybudowany został hotel i restauracja (dwie oddzielne budowle).
Ja, jak i wielu miłośników Jury uważamy jednak, że komercjalizacja takiego zabytku jest pomysłem chybionym. Prywatny właściciel, z historycznej pamiątki, których niewiele zostało w naszym kraju nękanym wojnami, zrobił Disneyland. Podobny los czeka znajdujący się obok zamek w Mirowie, należący również do tych samych właścicieli. Wykopy pod nowy hotel już tam są. Zamiast romantycznych ruin z "klimatem" oferuje się turystom zabytkowe zamki, jako dodatek do prowadzonych biznesów. Wybrałem się tam wczoraj i szybko się ewakuowałem, widząc jarmarczne, dmuchane zamki do zabawy dla dzieci oraz handlarzy sprzedających ze swoich obskurnych straganów "Schwarz, mydło i powidło". Obawiam się, że obydwa te miejsca czeka los podobny do losu zamku ogrodzienieckiego w Podzamczu, którego nie widać zza straganów, budek i gigantycznych dmuchanych zabawek. Zrobienie tam zdjęcia tej historycznej budowli, aby w kadrze nie znalazły się wymienione wyżej wytwory pomysłowości lokalnych Edisonów graniczy z cudem. :mur:
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości
Kempes
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 23 lut 2015, 06:44
Imieniny:

Re: Zamek w Bobolicach

Post autor: Kempes »

Super relacja.
Coś pokombinowaliście bo ekstra widać na tablecie.
Ekstra. Brawo.
;-) ;-) ;-) ;-) ;-)
Awatar użytkownika
Irel
Regionalista
Posty: 2265
Rejestracja: 04 gru 2012, 15:25
Lokalizacja: Jura Północna
Kontakt:

Re: Zamek w Bobolicach

Post autor: Irel »

Kempes pisze:Super relacja.
Cos po kombi nową liście bo ekstra widać na tablecie.
Ekstra. Brawo.
;-) ;-) ;-) ;-) ;-)
Nasz szanowny administrator dzięki posiadanym umiejętnościom dostosował forum do wersji mobilnej. Właśnie dlatego dobrze widać na tablecie. Cieszy nas, że wersja się podoba i jego trud nie poszedł na marne.
Kiedy szereg uzurpacji zdradza zamiar wprowadzenia władzy despotycznej, to słusznym jest odrzucenie takiego rządu.1776r Deklaracja Niepodległości
Kempes
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 23 lut 2015, 06:44
Imieniny:

Re: Zamek w Bobolicach

Post autor: Kempes »

Ja także się cieszę:-) Mi się bardzo podoba bo za przystawki nie muszę płacić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jura Krakowsko-Częstochowska”